Diszlazúr diszperziós favédőszer, alapozó

 JELLEMZŐK

 ALKALMAZÁSI TERÜLET

A rendszerben a favédőszer funkciót látja el. Finom részecskeméretű vizes diszperziós poliakrilát kötőanyagot és a farontó gombákkal szemben hatékony fungicid, valamint a farontó rovarok megtelepedését gátló inszekticid szereket tartalmaz. A kis részecskeméretű kötőanyag lehetővé teszi a faanyag kellő mélységig történő impregnáló alapozását, ill. biztosítja a bevonóréteg jó fogadását. A Diszlazur favédő és díszítő bevonórendszer korszerű, vizes diszperziós alapú rendszer. Abevonatrendszerrel megelőzhető a farontó gombák kártétele és biztosítható az időjárás elleni tartós védelem. A kialakított bevonat nem takarja el a fa természetes erezetét. Víztaszító, így a bevonatrói a csapó eső lepereg. Jó blokkállósága következtében több rétegű felhordás esetén, szoros illesztésnél sem tapad. Több mint 10 év felhasználási tapasztalat alapján, a szakszerűen kivitelezett bevonatra - egyedülálló módon - 10 év garanciát vállalunk.

Diszlazur alapozó

A rendszerben a favédőszer funkciót látja el. Finoril részecskeméretű vizes diszperziós poliakrilát kötőanyagot és a farontó gombákkal szemben hatékony fungicid, valamint a farontó rovarok megtelepedését gátló inszekticid szereket tartalmaz. A kis részecskeméretű kötőanyag lehetővé teszi a faanyag kellő mélységig történő impregnáló alapozását, ill. biztosítja abevonóréteg jó fogadását.

Diszlazur bevonó

Vizes diszperziós poliakrilát kötőanyagot, valamint megfelelő színtartósságot biztosító speciális fény- és öregedésálló lazúrpigmenteket tartalmaz. Esztétikus, selyemfényű bevonatot ad, fokozza a favédőszer hatásosságát és védi a faanyag ot az időjárás hatásaival szemben.

 ALKALMAZÁS

A Diszlazur rendszer felhordása előtt a fafelület előkészítése (gyalulás, csiszolás, gyantakifolyás eltávolítása, stb.) a bevonat tartósságát és esztétikai megjelenését nagymértékben befolyásolja. A felületen lévő un. tapadó szennyeződéseket (pl. por, korom, zsír, olaj) el kell távolítani.

Az eltávolításra csiszolás, kaparás és pormentesítés, ill. igény szerint oldószeres zsírtalanítás alkalmazható. Régi, elöregedett, különböző típusú, lazúr jellegű favédő kezelések, ill. bevonatok a Diszlazur bevonatrendszerrel felújíthatók. A jól tapadó, síma felületű régi bevonatokat csak a fentiek szerint kell előkészíteni. A laza, tönkrement régi lazúrbevonatot el kell távolítani.

Az eltávolításra erősszálú kefe (drót, gyökér) vagy csiszolóvászonnal történő csiszolás a legmegfelelőbb, de szálirányú kaparássai, fém kaparó lappal is elvégezhető. Utána a felületet pormentesíteni kell sűrített levegővel, vagy porolóecsettel.

Tanácsos a munka megkezdése előtt az előzetesen előkészített felületen a rendszer anyagaival próbafelhordást végezni, így az adott felületre vonatkozó anyagfelhasználás, a bevonat megjelenése, szín hatása stb. ellenőrizhető.

Diszlazur alapozó felhordása:

A fafelület gombakártevők elleni (megelőző) védelmét, valamint a felület egyenletes szívóképességét biztosítja az impregnáló alapozó. A Diszlazur alapozót használat előtt keveréssei homogenizáljuk. Az alapozó felhasználásra kész állapotban kerül forgalomba, hígítást nem igényel.

Az anyag felhordása a célnak megfelelő méretű lapos ecsettel tőrténik, lehetőleg a fa szálirányában. A száradási idő a fa minőségétől, a munkalégtér hőmérsékletétől és páratartalmától függ. Átlagos esetben, 200C léghőmérsékleten kb. 1 óra után festhető át az alapozott felület.

Diszlazur bevonó felhordása:

Az alapozó réteg (rétegek) száradása után következik a Diszlazur" bevonó rétegek felhordása ugyancsak az igényeknek megfelelő méretű, finom szűrő lapos ecsettel vagy tűnemezeit habszivacscsal (pl. EUR02000). Felhordás előtt a Diszlazur bevonó anyag ot alapos felkeveréssel homogenizálni kell.

Igény szerint a különböző Diszlazur színek egymással korlátlan arányban keverhetők, így a meg lévő színválaszték tetszőlegesen bővíthető. Ilyen esetben különösen indokolt próbafelhordást végezni, valamint javasoljuk a szükséqes anyagmennyiséget egyadagban megkevemi a teljesen azonos színárnyalat biztosítása céljából.

Az-anyaqot a fafelületre egyenletes rétegvastagságban kell felhordani és még nedves állapotban (filmképzés előtt!) kinyomott ecsettel vagy habszivaccsal a fa szálirányában kihúzni, ill. eloszlatni. Ezzel az utólagos áthúzással kétrétegű Diszlazur bevonó esetében is biztosítható a fa természetes rajzolata. Az egyes rétegek között 1-3 óra száradási időt kell biztosítani. A Diszlazur bevonó szintén felhordásra kész állapotban kerül forgalomba. Hígítani nem szükséges, és nern is javasolt.

A munkaeszközök tisztítása úgy az alapozónál, mint a bevonónál filmképzés előtt vízzel, száradás, filmképzés után csak oldószerrel (pl. aceton) történhet. Amennyiben néhány órán belül eső várható, Diszlazurral kültérben ne dolgozzunk! Téli időszakban kültérben lehetőleg egyáltalán ne fessünk Diszlazurral, ha ez mégis elkerülhetetlen, erre tartósnak ígérkező, enyhe, szép (derült, + 10 "C feletti) időben keríthetünk sort. Meleg nyári időben, napsütötte felületeken végzett munkánál ügyeljünk arra, hogy a tűző nap által felforrósított felületre ne fessünk, felhordás közben és röviddel az után se érje közvetlen napsugárzás a friss bevonatot.

A termékismertetőben közölt alkalmazási területeket és felhasználási technológiákat jelenleg legjobb műszaki ismereteink alapján javasoljuk, de ezek természetesen nem pótolják a helyi adottságoknak megfelelő részletes alkalmazási előírásokat. Közléseink ilyen értelemben tájékoztató jellegűnek tekintendők! 
A szóbeli és írásbeli alkalmazástechnikai előírásaink, melyeket a tudomány és a gyakorlat jelenlegi állása alapján a vevőknek és a felhasználóknak adunk segítségül, nem köteleznek bennünket, nem alapoznak meg szerződéses jogviszonyt és adásvételi szerződésből adódó mellék-kötelezettséget. Nem mentesítik a vevőt termékeink tervezett felhasználási célra való alkalmasságának saját felelősségre történő ellenőrzése alól.